Kurumsal Kimlik

08.09.2023 / Web Sitesi

Kurumsal Kimliğin Hukuk Büroları İçin Önemi

İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik hukuk bürolarının, potansiyel müvekkillerinin gözünde prestij kazanmalarını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş kurumsal kimlikler, müvekkillerin gözünde size ve hukuk büronuza olan güveni artırarak, akıllarda daha çok yer etmenize olanak sağlar.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde avukatlar ve hukuk büroları kurumsal kimlik tasarımına özen göstermeli, hatta bunun için alanlarında uzman profesyonel kişilerle çalışmalıdırlar. Çünkü kurumsal kimlik bir nevi avukatların ve hukuk bürolarının imzası görevini görmektedir. Bir kez kullanılmaya başlandıktan sonra, hukuk büroları için tekrar bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmetli bir süreç olacaktır.

Hukuk büroları için kurumsal kimlik çalışması kapsamında düşünülmesi gereken materyaller;

  1. Amblem/Logonun kullanım standartları
  2. Antetli Kağıt Tasarımı
  3. Devam Kağıdı Tasarımı
  4. Zarf Tasarımı
  5. Kartvizit Tasarımı
  6. Avukat Büro Dosya tasarımı
  7. İcra Takip Dosya tasarımı
  8. Bloknot tasarımı
  9. Kurum içi yönlendirmeleri
  10. Muhasebe dokümanları tasarımı (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb…)

Hukuk Büroları ve Avukatlar İçin Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik oluşturma aşaması hukuk büroları ve avukatlar için çok önemli bir adımdır. Kurumsal kimlik, bir hukuk bürosunun ofis içinde ve ofis dışında duruşunu, imajını temsil eden kavram, yani hukuk bürosunun kimliğidir. Bir başka deyişle kurumsal kimlik, hukuk bürosunun iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Günümüzde birçok hukuk bürosu, artık toplam kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsal bir stratejiyle kurumsallığını sunma çabası içine girmiştir.

Başarılı Bir Kurumsal Kimliğin Katkıları Neledir?

Avukatların ve hukuk bürolarının kendisiyle ilgili vermek istediği mesaj ne ise, bu yolla verilir. Kurumsal kimlik Hukuk Bürosu’nun diyalog kurmak istediği kişi ya da kurumlar kimlerse onlara gösterdiği yüzüdür.

Projeye ihtiyacın varsa bize ulaş;

GÖNDER

İletişim

İstanbul Ofis

Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:1 Ekinoks Residance, E-2 Blok, Kat:5, Daire:31, 34520 Beylikdüzü - İstanbul

Münih Ofis

Schulstraße 7, 85757 Karlsfeld / Almanya

İletişim

0049 813 166 771 87