Av.Tr İçin Gerekli Belgeler Neler

30.08.2023 / Web Sitesi

Av.tr, Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı avukatların mesleki kullanımları amacı ile açılmıştır.

Av.Tr İçin Gerekli Formlar

  1. Alan Adı Tahsis Formu: TR uzantılı alan adı tescili için iletilmesi gerekli olan belgedir.
  2. İdari Sorumlu Değişiklik Formu: Mevcut .tr uzantılı alan adınız için idari sorumlu değişikliği yapacağınız durumda iletilmesi zorunlu olan belgedir.
  3. Alan Adı Silme Formu: Mevcut .tr uzantılı alan adınızın silinmesi için yapacağınız başvuruda iletilmesi zorunlu olan belgedir.
  4. Alan Adı Sahip Güncelleme Formu: Mevcut .tr uzantılı alan adınız için bilgi güncellemesi yapacağınız durumda iletilmesi zorunlu belgedir.
  5. Net.tr Dilekçe Örneği: Net.tr uzantılı alan adı başvurusu için iletilmesi zorunlu belgedir.

Av.Tr Alan Adı Başvuru Yönergesi

Başvuru sahibi veya sahiplerinin TBB’ye kayıtlı avukat ya da avukat ortaklığı olması zorunludur.

Avukatlara, Avukat Bürolarına, Avukatlık Ortaklarına av.tr olarak alan adı tahsis edilir. Örneğin “duygulus.av.tr” gibi.

Başvuru koşullarına uygun olmadığınız takdirde, başvurunuz TBB tarafından reddedilecektir.

Alt alan adaları www.nic.tr adresinden online olarak yapılan başvuru ile başlayacaktır. (av.tr) alt alan adı almak için öncelikle www.nic.tr adresine online başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu hem kendiniz yapabilirsiniz hem de sizin adınıza servis sağlayıcınız da yapabilir.

Online başvuru için ilk adım olarak “sorumlu kod” almanız gerekmektedir. Sorumlu kodu almanız için online başvuru sırasında çalışan bir e-posta adresiniz gerekmektedir.

Yaptığınız online başvurudan sonra Türkiye Barolar Birliği internet sitesinde yer alan http://www.barobirlik.org.tr/avtr adresindeki başvuru bölümüne girerek T.C. numaranız ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Türkiye Barolar Birliği tarafından başvurunuz incelenecektir. Başvurunuzun onaylanması durumunda bu onay DNS yönetimine bildirilecektir. Başvurunuzun sonucu hakkında e-posta adresinize bilgi verilecektir. Başvurunuzun durumunu UBAP’tan takip edebilirsiniz.

DNS yönetimi yapılan başvuru sonrasında Türkiye Barolar Birliğinden verilecek onay üzerine; tarafınıza almak istediğiniz av.tr altındaki alan adının tahsisinin yapıldığına dair bir elektronik posta gönderecektir.

Talepte bulunup başvurusunu yaptığınız (av.tr) altındaki alan adınızın tahsisine dair elektronik posta geldikten itibaren kullanıma hazırdır. Tahsis işlemi tamamlanan alt alan adıyla ilgili ödemeler dâhil bütün işlemler web üzerinden yapılmak zorundadır. Ayrıca alan adına ilişkin tüm uyarılar elektronik posta yoluyla tarafınıza iletilecektir.

Projeye ihtiyacın varsa bize ulaş;

GÖNDER

İletişim

İstanbul Ofis

Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:1 Ekinoks Residance, E-2 Blok, Kat:5, Daire:31, 34520 Beylikdüzü - İstanbul

Münih Ofis

Schulstraße 7, 85757 Karlsfeld / Almanya

İletişim

0049 813 166 771 87