Avukatlar İnternet Sitesi Kurabilir Mi?

30.08.2023 / Web Sitesi

Her meslekte ve hizmet alanında olduğu gibi avukatlık mesleğinde de bir internet sitesinin varlığı çok önemli ve gereklidir. Her ne kadar önceki dönemlerde bazı kısıtlamalara tabi olsalar da avukatlar internet sitesi kurabilir mi sorusunun olumlu bir yanıtı bulunmaktadır.

Reklam Yasağı Yönetmeliği’nin 9. Maddesi kapsamında avukatlar sadece av.tr uzantılı bir site kurabiliyorlardı. Ancak yapılan yeni düzenlemelerle birlikte artık avukat web sitesi uzantısı olarak com, net, org, gibi birçok alternatif sunulmaktadır. Tüm avukatlar bireysel olarak ya ad hukuk büroları adına diledikleri adres üzerinden web sitesi kurulumu yaptırabilmekte ve bunların uzantısı olan her tür mail adresi üzerinden hizmet verebilmektedirler.

Avukat internet sitesi kurulumlarında tercih edilen ve önerilen en önemli adım alan adı alımlarında uyulması gereken kurallardır. Şöyle ki, avukatlık sitesi çalışmalarında tüm avukatların isim ve soy isim, ya da hukuk bürosu adına bir alan adı alması önerilmektedir. Bu durum haksız rekabetin önüne geçmek için gereklidir. Örneğin bir avukatın ……..avukati.com şeklinde bir adres alıyor olması diğer meslektaşlarına karşı bir haksız rekabet unsuru olarak değerlendirilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için de bu tür genel alan adı alımlarına müsaade edilmemekte ve isim, soy isim ve büro adına alan adı alımları uygun bulunmaktadır.

En İyi Avukat İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Barolar Birliği alan adı karmaşası ile haksız rekabeti önlemeye çalışmaktadır. Eğer dijital alanlarda web sayfanız ile rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız bunun için kaliteli bir site hazırlatmanız ve kurallara uygun bir alan adı ile bu siteyi ön plana çıkarmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için en iyi avukat ve hukuk bürosu web sitesi tasarımlarına sahip olmanız ve donanımlı hukuk içerikleri ile insanların ilgisini çekiyor olmanız önemlidir.

Peki, iyi bir avukat sitesi nasıl olmalıdır? Avukatlık web sitelerinde nelere dikkat edilmeli ve ne tür uygulamalar yapılmalıdır? İşte detaylar;

İyi bir avukat veya güçlü bir hukuk bürosu iyi bir avukatlık web sayfasına sahip olmalıdır. Bunun için avukat web sitesi tasarımı çalışmaları bu alanda hizmet sunan profesyonel web tasarım firmaları tarafından eksiksiz olarak yapılmalıdır. Avukatlık web sitesi tasarım çalışmalarında iki farklı tercih sunulmaktadır. Ya hazır avukat web sitesi tasarımları üzerinde bazı düzenlemeler yapılarak size ati bir site oluşturulabilmektedir, ya da tüm yazılım sıfırdan size özel olarak hazırlanmaktadır. Eğer talebiniz hazır avukat site tasarımları yönünde olursa bu tür sitelerin maliyeti özel yazılımlara göre daha uygundur. Ancak profesyonel bir çalışma olmadığı için mesleğinizin ve hizmetlerinizin gerekliliklerini tam olarak yansıtamayacaktır. Hazır bir şablon üzerinde buluna kategoriler üzerinde ancak düzenlemeler yapılabilecektir. Bu da birçok alanda eksiklik yaratacaktır.

Eğer hazır avukatlık web sitesi kullanımı yerine kendinize özel olarak bir site yazılımı hazırlatmayı düşünüyorsanız bu çok daha profesyonel bir çalışma olacaktır. Bu tür size özel olarak hazırlanan tüm çalışmalarda kendinizi başarılarınızı ve hizmetlerinizi en iyi şekilde sunma fırsatı sağlanacaktır. Böylelikle sizi tanımak isteyen ve sizin hakkınızda bir araştırma içerisinde olan kişilerde bir güven duygusu oluşacaktır. İşinize verdiğiniz önem ve ciddiyet kullandığınız web siteleriniz sayesinde karşı tarafa en net şekilde hissettirilecektir.

Özel yazılım avukat sitesi tasarımlarında blog sayfa desteği ile çok daha profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz. Blog kısmında insanların en çok araştırdığı hukuksal konularla ilgili bilgilendirici makaleler yayınlayabilir ve böylece sitenize daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz.

İyi bir avukat web sayfasına sahip olmak kadar bu sayfaların hazırlanması ve en verimli şekilde kullanılabilmesi için en uygun maliyetlerde hizmet alımı yapıyor olmanız önemlidir.

Bunun için kalite ve fiyat dengesini en iyi sağlayan profesyonel tasarım firmalarından hizmet alabilirsiniz. Hem site hazırlanma sürecinde hem de gerekli güncellemelerin en sağlıklı şekilde yapılabilmesi sürecinde her an size eksiksiz olarak hizmet verebilen firmalarla çalışmalısınız. Avukat sitesi tasarımları ve verilen hizmet içeriklerine göre avukat web sitesi fiyatları değişiklik göstermektedir. Her zaman en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla alım yapabileceğiniz web tasarım firmaları sizlere her alanda katma değer sağlayacaktır.

Bir avukat sitesi tasarımı yaptırmadan önce ne tür çalışmalar yapıldığını örnekleri ile birlikte inceleyebilirsiniz. Farklı tarzlarda hazırlanmış olan avukat web sitesi örnekleri arasında bir karşılaştırma yapabilir ve size ve sunduğunuz hizmet kalitesine en uygun olan örnek çalışmalardan yola çıkarak kendi sitenizin özelliklerini belirleyebilirsiniz.

Projeye ihtiyacın varsa bize ulaş;

GÖNDER

İletişim

İstanbul Ofis

Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:1 Ekinoks Residance, E-2 Blok, Kat:5, Daire:31, 34520 Beylikdüzü - İstanbul

Münih Ofis

Schulstraße 7, 85757 Karlsfeld / Almanya

İletişim

0049 813 166 771 87