Neden Bir Hukuk Bürosu Web Sitesi SSL Sertifikası Yükletmeli

30.08.2023 / Web Sitesi

SSL sertifikası, hukuk bürosu web sitenizi ziyaret edenler ile siteniz arasındaki bağlantıyı şifreleyen ve web sitenizin kimliğini doğrulayan bir faktördür. Bunu daha açık bir şekilde örneklemelerle anlatabiliriz;

Alışveriş merkezi, cafe ya da herhangi bir halka açık yerde olduğunuzu düşünelim. Bulunduğunuz ortamda ücretsiz kablosuz ağlar bulunmaktadır. Eğer şifresiz bir kablosuz ağa bağlanırsanız, aynı ortamdaki herhangi bir art niyetli kişi, sizin bağlantınızı izleyerek hangi sitelere girdiğinizi, girdiğiniz sitelerde gönderdiğiniz ve aldığınız bütün verilerinizi (kullanıcı adları/şifreler) çok kolay şekilde görebilecektir.

Şifreli bir ağa bağlanıyorsanız bile, kablosuz ağ şifresini bilen herhangi birinin bunu yapabilmesi olası bir ihtimaldir. Bunu daha da açacak olursak, bağlı olduğunuz kablolu/kablosuz ağ üzerinde erişime sahip herhangi birinin bunu yapabilmesi mümkündür. Bunun doğurduğu riskleri düşünürseniz durumun önemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kısacası SSL, güvenli giriş katmanıdır.

SSL Sertifikası Ne İşe Yarar

  1. Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenliği ve gizliliği sağlar.
  2. Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder.
  3. İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular.
  4. Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır.

SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları hiç bir zaman yazdığınız kodun ya da hukuk bürosu web sitenizin güvenliğini sağlamaz.

Hukuk Bürosu Web Sitesi Neden SSL Sertifikasına İhtiyaç Duyar

SSL sadece ziyaretçilerinizi ve müvekkillerinizin bilgilerini korumakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla müvekkilin sizi bulmasına olanak sağlar.

Projeye ihtiyacın varsa bize ulaş;

GÖNDER

İletişim

İstanbul Ofis

Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:1 Ekinoks Residance, E-2 Blok, Kat:5, Daire:31, 34520 Beylikdüzü - İstanbul

Münih Ofis

Schulstraße 7, 85757 Karlsfeld / Almanya

İletişim

0049 813 166 771 87