Örnek Hukuk Bürosu İnternet Sitesi

30.08.2023 / Web Sitesi

Hukuk bürosu internet sitesi örneklerine baktığımız zaman hemen hemen hepsi birbirinden basit, sönük ve müvekkil çekmekten uzak duruyor.

Bir internet sitesine sahip olmanın amacı, insanların sizin hakkınızda değerli ve faydalı bilgilere ulaşmasını sağlamak, ikna sürecini hızlandırmak ve bu şekilde daha fazla müvekkil ve de yeni iş kazanmaktır.

Hukuk Bürosu Web Sitesi

Bir hukuk bürosu web sitesi nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

1. Güncel olun

Yaptığınız her işi, yazdığınız her makaleyi güncel tutun. Özgeçmişinizin güncel olması da çok önemlidir. Her uygulama alanınızda benzer bir örneğiniz olsun. En son makale ve konuşmalara özgeçmişlerden ulaşılsın.

2. Kendinizi gösterin

Sitenizde aldığınız ödüllere, katıldığınız seminerlere, yayınladığınız makalelere ve sizden haberlere yer vermelisiniz. Avukatlarınızın alanlarında birer uzman olduklarını insanlara sistemli ve organize bir şekilde göstermelisiniz.

3. Kolay olsun

İnternet sitesi büronuzun dışarıya bakan yüzüdür. Bir ziyaretçinin internet sitenizde yaşadıkları büronuzdan edindiği ilk deneyim olacaktır. Siteniz kolayca gezebilmeli, mantıklı ve düzenli olmalıdır. Faydalı bir arama fonksiyonu bulunmalıdır. Eğer değilse, müvekkil sıkılıp sitenizi terk edebilir.

4. Müvekkil odaklı olun

İnternet mesajlarınız müvekkile yönelik olmalıdır. Müvekkilin ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına hitap etmelidir. Çok az hukuk bürosu buna dikkat etmektedir. Çoğunluk ise biz şöyle iyi hukuk bürosuyuz, şu tarihte kurulduk, bu departmanlardan oluşuyoruz tarzı ziyaretçiye “bana ne” dedirtecek kadar sıkıcı içeriklere yer vermektedir.

İnternet sitesine bir şey yazmaya karar verdiğinizde her zaman aklınıza şu gelmelidir: “Şimdi yazacaklarım onlar hakkında, benim hakkımda değil”. Hakkımızda bölümüne tıklandığında okunan sayfalar dolusu: “Biz şu tarihte kurulduk, kurucumuzun adı Avukat Ali Veli, şu kadar departmana ayrıldık, yarın tekrar toparlanacağız.” şeklindeki yazılarla büronuzun zengin tarihini paylaşmanız müvekkil adaylarının ilgi sıralamasında en alt sıralarda kalmaktadır. Ziyaretçinin merak ettiği tek şey kendisine nasıl yardım edebileceğinizdir. Yararınızın ona nasıl dokunacağıdır.

5. İşlerine talip olun

Dijital ortamda iş tecrübelerinizi gösterdikten ve değerli bilgilerinizi müvekkil adaylarıyla paylaştıktan sonra, harekete geçmeleri için teşvik edici şekilde yaklaşın. Sitenizi inceleyeni bir sonraki adımı atması için cesaretlendirin ve bunu kolayca yapabilmesine teknik olarak imkân verin.

6. Güvenilir ekip seçin

İnternet sitenizde kullanacağınız pazarlama sırları ve ikna teknikleri size daha fazla iş olanağı sağlayacaktır. Bununla birlikte, dijital ortamda verdiğiniz sözlerle ofis ortamınızın verebilecekleri örtüşmezse, ciddi bir güven kaybı yaşarsınız. Pazarlama, satış ve müvekkil ilişkileri ofisinizde en iyi şekilde entegre olmalı ve takip edilmelidir. Bu şekilde, bürodaki herkes aynı bilinç düzeyinde buluşur. Müvekkil karşısında mahcubiyet yaşanmaz.

Projeye ihtiyacın varsa bize ulaş;

GÖNDER

İletişim

İstanbul Ofis

Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:1 Ekinoks Residance, E-2 Blok, Kat:5, Daire:31, 34520 Beylikdüzü - İstanbul

Münih Ofis

Schulstraße 7, 85757 Karlsfeld / Almanya

İletişim

0049 813 166 771 87